Podgoricė: Shkėmbim akuzash pėr dhunėn...

Shko poshtė

Podgoricė: Shkėmbim akuzash pėr dhunėn...

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 9:26 pm

[b]Podgoricė: Shkėmbim akuzash pėr dhunėn... [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1014061246479_m.jpg[/img]
Podgoricė:
Partitė nė pushtet nė Mal tė Zi dhe ato opozitare kanė thėnė se nuk janė fajtore pėr dhunėn nė protestėn e djeshme e cila pėrfundoi me 34 tė lėnduar.[/b]
Rreth 10 mijė protestues kėrkuan dje nga qeveria qė tė tėrheqė vendimin pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.

Partia Social-Demokrate e Millo Gjukanoviqit ka akuzuar opozitėn duke thėnė se "pėrgjegjėsitė pėr vandalizmin duhet tė bien mbi organizatorėt, qė nuk dinė se si t'i artikulojnė qėndrimet me mjete demokratike".

Lideri i opozitės Predrag Popoviq i tha AFP-sė se pėrleshjet janė nxitur nga disa tė rinj, qė kanė provokuar policinė, posaēėrisht atė sekrete.

"Ne do tė pėrdorim tė gjitha mjetet demokratike pėr tė arritur atė qė po kėrkojmė", ka thėnė Popoviq.

Ndryshe, pėr shkak tė dhunės, ku u lėnduan 23 policė dhe 11 protestues, policia ka ndaluar mbajtjen e njė proteste tė opozitės nė Mal tė Zi nė fund tė kėsaj jave.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3507
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi