Konfirmohet emri i Windows-it tė ri

Shko poshtė

Konfirmohet emri i Windows-it tė ri

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 3:40 pm

[b]Konfirmohet emri i Windows-it tė ri [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/tekno/f.1014051434840_m.jpg[/img]
Gjiganti softuerik amerikan Microsoft, i cili kohė mė parė ka paralajmėruar se do tė lansojė versionin “para eksperimental” tė sistemit tė tij operativ tė radhės "Windows 7", pėr tė cilėn deri mė tani ky ka qenė vetėm emėr punues, sot ka njoftuar se pikėrisht ky do tė jetė edhe emri pėrfundimtar i sistemit tė ri operativ.[/b]
Microsoft nė blogun e vet zyrtar ka njoftuar se do tė mbaj emrin "Windows 7" dhe se me kėtė emėr do tė del nė shitje ky sistem operativ nė fund tė vitit 2009 apo nė fillim tė vitit 2010.

Drejtori i Microsoftit pėr zhvillim tė produkteve Mike Nash ka shkruar nė blogun zyrtar se: "Shumė thjesht, ky ėshtė botimi i shtatė i Windowsit, prandaj do tė mbetet 'Windows 7', ka kuptim".

Versioni i parė “para eksperimental” e Windowsit tė ri do tė bėhet publik nė konferencėn informatike PDC (Professional Developers Conference). Takimi do tė mbahet prej 23 deri mė 30 tetor nė Los Angeles.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3507
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi