Fillojnė bisedimet pėr konfliktin Gjeorgji-Rusi

Shko poshtė

Fillojnė bisedimet pėr konfliktin Gjeorgji-Rusi

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 2:54 pm

[b]Fillojnė bisedimet pėr konfliktin Gjeorgji-Rusi [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/bote/f.1014020023705_m.jpg[/img]
[/b]Sekretari i Pėrgjithshėm i Kombeve tė
Bashkuara Ban Ki Moon
[b]Sekretari i Pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara Ban Ki Moon do tė vizitojė Gjenevėn nė prag tė bisedimeve rreth konfliktit Gjeorgji-Rusi.[/b]
Takimi ndėrkombėtar qė fillon nesėr nė Gjenevė synon zgjidhjen e problemeve tė pazgjidhura nga lufta e gushtit mes Rusisė e Gjeorgjisė. Bisedimet organizohen nga OKB-ja, BE-ja dhe OSBE-ja.

Delegacionet e Gjeorgjisė dhe Rusisė pritet tė marrin pjesė, por dy vendet kanė mosmarrėveshje lidhur me pėrfshirjen nė bisedime tė dy rajoneve separatiste tė Abkazisė dhe Osetisė sė Jugut.

Tbilisi ėshtė kundėr pėrfaqėsimit tė rajoneve tė saj, kurse Moska kėmbėngul se rajonet nė fjalė duhet tė jenė tė pranishme.
Nė bisedime do tė marrė pjesė dhe njė delegacion i SHBA-ve.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi