Rama: Berisha tė mos shkelė Kushtetutėn

Shko poshtė

Rama: Berisha tė mos shkelė Kushtetutėn

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 2:52 pm

[b]Rama: Berisha tė mos shkelė Kushtetutėn [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1014044243343_m.jpg[/img]
Kryetari socialist, Edi Rama, i kėrkoi tė martėn kryeministrit qė tė mos ndėrhyjė nė kompetencat e institucioneve dhe tė respektojė shqetėsimin e ngritur nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe Bashkimin Evropian.[/b]
Kreu socialist deklaroi se shefi i qeverisė nuk duhet tė shkelė Kushtetutėn dhe nuk duhet tė kalojė jashtė kufijve dhe detyrimeve tė tij ligjore.

Rama vlerėsoi se deklarata e ambasadorėve tė Bashkimit Evropian dhe po ashtu edhe deklarata e Shteteve tė Bashkuara, janė kambana alarmi.

"Kryeministri duhet tė mbyllė gojėn nė raport mė probleme dhe procese qė nuk kanė tė bėjnė me detyrat e tij dhe duhet tė hapė gojėn para prokurorėve dhe tė tregojė ato qė di pėr ngjarjet qė janė kthyer nė shqetėsim publik", u shpreh Rama.

Kryesocialisti akuzoi nė njė konferencė pėr shtyp kryeministrin e vendit se pėr shkak tė interesave personale dhe klanore tė lidhura me botėn e pėrfitimeve tė paligjshme ka futur qeverinė e vendit, mazhorancėn parlamentare nė njė konflikt privat me Prokurorinė e Republikės.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi