Rruga Durrės- Kukės kthen Shqipėrinė nė vend tė rėndėsishėm

Shko poshtė

Rruga Durrės- Kukės kthen Shqipėrinė nė vend tė rėndėsishėm

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 2:50 pm

[b]Rruga Durrės- Kukės kthen Shqipėrinė nė vend tė rėndėsishėm [/b]

[b][img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/ekonomia/f.1014043852344_m.jpg[/img]
Pėrfaqėsues tė Bordit tė Fondit Shqiptaro- Amerikan inspektuan punimet nė segmentet e autostradės Durrės- Kukės- Morinė, njė nga veprat mė tė mėdha infrastrukturore tė qeverisė shqiptare, si dhe panė nga afėr punimet nė dy tunelet Thirrė -Kalimash, qė po ndėrtohen nė njė terren tė vėshtirė malor. [/b]
Presidenti i Fondit Shqiptaro- Amerikan, Majkėll Granoff, i pranishėm nė kete inspektim, u shpreh se "rruga Durres- Kukės ėshtė njė investim i madh i qeverisė shqiptare qė i jep shtysė investimeve".
“ Donim tė vinim ta shihnim me sytė tanė se c'ishte ky projekt nė permasat e veta. Kam pė rshtypjen sė ėshtė njė nga projektet mė tė jashtė zakonshme qė ka pasur vendi juaj. Ėshtė njė hap shume i madh perpara. Kjo rrugė do tė lidhė jo vetėm pjesė tė Shqipė risė , tė palidhura deri me sot, por do ta lidhė vendin tuaj me tė gjithė rajonin. Padiskutim qė do tė ketė njė rol tė jashtė zakonshėm per faktin qė Shqiperia dhe i gjithė rajoni janė duke u bė rė gjithmonė e mė global. Dhe nė kėtė aspekt, roli i Shqipėrisė me pė rfundimin e kėtij projekti do tė jetė nga mė tė rėndėsishmit nė rajon".
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3689
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi