Kuqezinjtė bėjnė pėrgatitjet pėrfundimtare

Shko poshtė

Kuqezinjtė bėjnė pėrgatitjet pėrfundimtare

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 2:46 pm

[b]Kuqezinjtė bėjnė pėrgatitjet pėrfundimtare [/b]

[b] [img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1014024057523_m.jpg[/img]
Pėrfaqėsuesja e Shqipėrisė sot do t’i bėjė pėrgatitjet pėrfundimtare para ndeshjes sė mėrkurės tė cilėn do ta zhvillojė kundėr Portugalisė nė Braga.[/b]
Strategjia e Arie Haan tanimė nuk mbėshtet nė fuqinė e kundėrshtarit, por dėshiron qė Kuqezinjtė ta zhvillojnė lojėn e tyre, pavarėsisht se do tė kenė pėrballė njė Portugali tė frikshme.

Ky vendim i trajnerit duket se vjen si pasojė e dėshtimit qė pėsoi taktika e tij nė humbjen zhgėnjyese kundėr Hungarisė.

“Ne gabuam shumė kundėr Hungarisė, por duhet tė keni parasysh se takimi kundėr Portugalisė do tė jetė shumė mė i vėshtirė”, ka thėnė holandezi.

Pritet qė gjatė seancės stėrvitore, Haan t’ua shpjegojė mbrojtėsve mėnyrat se si ta neutralizojnė asin e Manchester United dhe pretendentin kryesor pėr titullin e lojtarit mė tė mirė kėtė vit, Cristiano Ronaldo.

Vlen tė pėrmendet se sfida kundėr Portugalisė do tė jetė e 70-ta e kapiteni tė Kombėtares Kuqezi, Altin Lala, vetėm tre ndeshje mė pak se legjenda e Kombėtares, Foto Strakosha, tė cilėn shifėr mesfushori i Hannoverit dėshiron ta kalojė.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3661
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi