UEFA dėnon Atleticon

Shko poshtė

UEFA dėnon Atleticon

Mesazh  Egzonho prej Tue Oct 14, 2008 2:45 pm

[b]UEFA dėnon Atleticon [/b]

[b] [img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.1014030019757_m.jpg[/img]
Foto:Arkiv
Komisioni disiplinor i UEFA-s e ka dėnuar skuadrėn Atletico de Madrid duke ia ndaluar qė dy ndeshjet e radhės tė mos i luajė nė stadiumin e vet, dhe me njė lojė tė kushtėzuar brenda pesė vitesh, pėr shkak tė incidentit nė ndeshjen e Grupit D tė Ligės sė Kampionėve kundėr Marseille.[/b]
Dy ndeshjet e radhės kundėr Liverpoolit (22 tetor) dhe kundėr PSV (26 nėntor), Atletico do tė luajė nė ndonjė stadium i cili ėshtė larg sė paku 300 kilometra nga kryeqyteti spanjoll.

Dėnimi ka ardhur pėr shkak tė “organizimit tė keq” si pasojė e tė cilit ka ardhur deri tek incidenti, si edhe “pėr shkak tė sjelljes sė keqe tė tifozėve”.

Atletico njėkohėsisht do tė paguajė edhe 150.000 euro dėnim nė para, ndėrsa edhe trajneri Javier Aguirre ėshtė i suspenduar pėr dy ndeshje.
Egzonho
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3810
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi