Alonso: Tek Ferrari jo ne 2009-en

Shko poshtė

Alonso: Tek Ferrari jo ne 2009-en

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:33 am

[center][b]Alonso: Tek Ferrari jo ne 2009-en [/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/Alonso-renault.jpg[/img]
[b]Piloti i Renault, i cili ka arritur dy fitore ne dy garat e fundit, ka folur
per nje radio spanjolle, duke theksuar se skuderia nga Maranello i ka
konfirmuar tashme dy pilotet e sezonit te ardhshem, Massa e Raikkonen. [/b]
“Mundesite qe une te shkoj tek Ferrari sezonin e ardhshem nuk
ekzistojne”. Me kete fjali, ish kampioni i botes, Fernando Alonso ka
hedhur poshte gjithe zerat qe e shikojne te veshur me te kuqe qe ne
sezonin 2009. Piloti i Renault, i cili ka arritur dy fitore ne
dy garat e fundit, ka folur per nje radio spanjolle, duke theksuar se
skuderia nga Maranello i ka konfirmuar tashme dy pilotet e sezonit te
ardhshem, Massa e Raikkonen. “Nuk duhet te bejme komente ne
momente te papershtatshme. Kur te mbaroje kampionati do deklaroj pa
asnje problem se me cfare skuderie do garoj sezonin e ardhshem”, pohoi
Alonso. Shpresat e spanjollit per t’u ulur ne njevendeshen e
kuqe u shuan pak jave me pare kur Ferrari dhe kampioni i botes
Raikkonen, arriten marreveshjen e bashkepunimit edhe per sezonin e
ardhshem.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi