Kombetarja niset drejt “Ferrit”

Shko poshtė

Kombetarja niset drejt “Ferrit”

Mesazh  GenTToGolD prej Tue Oct 14, 2008 12:26 am

[center][b]Kombetarja niset drejt “Ferrit”[/b]
[/center]


[img]http://www.top-channel.tv/new/foto/lajme/kombetarja-stervitje.jpg[/img]
[b]Skuadra e drejtuar nga Arie Haan do te vendoset ne Guimaresh, ku do zhvilloje edhe disa faza stervitore per te pergatitur ndeshjen kunder
“brazilianeve te Europes”.[/b]
Kombetarja kuqezi ka lene Budapestin me nje disfate, duke u
drejtuar drejt Brages, ku sipas parashikimeve nuk e pret nje ndeshje e
lehte. Skuadra e drejtuar nga Arie Haan do te vendoset ne
Guimaresh, ku do zhvilloje edhe disa faza stervitore per te pergatitur
ndeshjen kunder “brazilianeve te Europes”. Nderkohe, ne prag te kesaj
sfide, statistikat mbeshtesin fuqishem skuadren luzitane, e cila ne tre
takime, ka fituar bindshem ndaj kuqezinjve. Ne vitin 1996 kemi humbur
0-3 ne Tirane, nje vit me pas 2-0 ne Oporto dhe ne vitin 2003 humbem ne
miqesore 5-3. Per ndeshjen kunder Portugalise ne dyshim jane
Cana, Vangjeli e Hyka, te cilet nuk jane ne gjendjen me te mire pas
demtimeve te pesuara nga Budapest, ndersa mbrojtesi Armend Dallku nuk
do zbrese ne fushe per shkak kartonesh. Kjo mungese eshte nje nga
minuset me te medha te ekipit, pasi Dallku eshte shtylla e mbrojtjes
kuqezi.

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3812
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi