Sėrish rrjedhje nė KEK, pėson njėsia A4

Shko poshtė

Sėrish rrjedhje nė KEK, pėson njėsia A4

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 9:02 pm

[b]Sėrish rrjedhje nė KEK, pėson njėsia A4 [/b]

[b] [img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/ekonomia/f.1013070200602_m.jpg[/img]
Si pasojė e rrjedhjeve nė kaldajė, njėsia A4 e Termocentralit “Kosova A”, ėshtė ndalė nga puna sot, pas orės 10 tė mėngjesit. [/b]
Bazuar nė njė njoftim zyrtar tė Korporatės Energjetike tė Kosovės (KEK), pas ndaljes nga puna, menjėherė ka filluar ftohja e kaldasė sė njėsisė A4 tė TC “Kosova A”.
“Pas ftohjes do tė fillojė sanimi i defektit dhe blloku do tė kthehet nė sistem sa mė shpejtė tė jetė e mundur”.
Ndryshe KEK-u ka njoftuar se sistemi energjetike nė vend ėshtė duke u varur nga puna e njėsive tė TC “Kosova B”, B1 me 244 megavat orė energji dhe B2 e cila prodhon 276 megavat orė energji elektrike, HC “Ujmani” qė gjatė pikut prodhon 32 megavat orė dhe importi rreth 110- megavat orė.
“ Pra, nė dispozicion janė 662 megavat orė energji elektrike”.
Nė njoftimin zyrtar tė KEK-ut po ashtu thuhet se furnizimi aktual i konsumatorėve me energji elektrike ėshtė duke u bėrė 24 me 0 pėr tė gjitha kategoritė.
“Por me rritjen e kėrkesės nė orėt e pikut, mund tė ketė reduktime, pėr kategorinė A, 24 me 0 ose 5 me 1, kategorinė B, 5 me 1 ose 4 me 2 dhe pėr kategorinė C, 4 me 2 ose 3 me 3”.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3689
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi