Kreu shtetėror i Maqedonisė kėtė javė me pėrgjigje pėr Nimetzin

Shko poshtė

Kreu shtetėror i Maqedonisė kėtė javė me pėrgjigje pėr Nimetzin

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 8:57 pm

[b]Kreu shtetėror i Maqedonisė kėtė javė me pėrgjigje pėr Nimetzin [/b]

[b] [img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1013054259215_m.jpg[/img]
Kreu shtetėror i Maqedonisė, kėtė javė, nė njė takim tė pėrbashkėt koordinativ, duhet ta definojė pėrgjigjen e Republikės sė Maqedonisė pėr pakon e fundit tė ideve tė ndėrmjetėsuesit Mattew Nimetz pėr zgjidhjen e kontestit pėr emrin.[/b]
Edhe presidenti Branko Cėrvenkovski edhe kryeministri Nikolla Gurevski nė reagimet e para treguan se pa ndryshime serioze propozimet e Nimetzit nuk janė bazė pėr gjetjen e zgjidhjes sė duhur.

Pėrfaqėsues qeveritarė kanė thėnė pėr agjencinė MIA se, “propozimi qė Nimetzit ua dha negicuesve tė Maqedonisė dhe Greqisė nė takimin e javės sė kaluar nė New York ėshtė progrek dhe joadekuat pėr Maqedoninė”.

Nimetz, nė pjesėn pėr emrin, propozon qė ai kushtetues tė pėrdoret vetėm nė vend, kurse propozimi i tij "Republika Veriore e Maqedonisė" pėr pėrdorim ndėrkombėtar edhe atė me pėrfshirje shumė tė gjerė. Pėr identitetin dhe gjuhėn ndėrmjetėsuesi parasheh zgjidhje tė dyfishtė - macedonian, por edhe alternativėn - gjuha dhe kombi i "Republikės Veriore tė Maqedonisė".
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi