Ambasada e SHBA-ve kundėr pėrplasjes Qeveri-Prokurori

Shko poshtė

Ambasada e SHBA-ve kundėr pėrplasjes Qeveri-Prokurori

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 8:55 pm

[b]Ambasada e SHBA-ve kundėr pėrplasjes Qeveri-Prokurori [/b]

[b] [img(210,210)]http://www.telegrafi.com/fo/rajon/f.1013091331954_m.jpg[/img]
Pėrplasja Qeveri-Prokurori nė Shqipėri sjell reagimin e ambasadės amerikane nė Tiranė. Kjo ambasadė, nėpėrmjet zėdhėnėsit tė saj, Bix Aliu, ka shprehur shqetėsimin pėr veprimet e fundit tė Ministrisė sė Drejtėsisė dhe Ministrisė sė Brendshme pėr tė ndėrhyrė nė pavarėsinė e Prokurorisė.[/b]
Sipas zėdhėnėsit tė pėrfaqėsisė diplomatike amerikane, respektimi i tė gjitha institucioneve tė pavarura ėshtė me rėndėsi thelbėsore pėr njė demokraci tė shėndetshme.

“Ne jemi shumė tė shqetėsuar nga veprimet e fundit tė Ministrit tė Drejtėsisė dhe Ministrit tė Brendshėm pėr tė ndėrhyrė nė pavarėsinė e Prokurorisė gjatė njė hetimi nė vazhdim. Tė gjitha ēėshtjet duhet tė hetohen nė mėnyrė tė plotė, tėrėsore, dhe tė pavarur pa kurrfarė ndėrhyrjeje apo kėrcėnimesh nga jashtė ndaj prokurorėve” thuhet nė reagimin e ambasadės amerikane”.

“Respektimi i tė gjitha institucioneve tė pavarura ėshtė me rėndėsi thelbėsore pėr njė demokraci tė shėndetshme”, theksohet nė komunikatė.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3507
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi