Policia ia bėn testin e alkoolit njė kali

Shko poshtė

Policia ia bėn testin e alkoolit njė kali

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 8:32 pm

[b]Policia ia bėn testin e alkoolit njė kali [/b]

[b]
Policia e trafikut nė Rumani ka testuar njė kalė pėr alkool pasi qė qerrja tė cilėn ai po tėrhiqte ka goditur fatalist njė mashkull i cili po rrinte ulur nė njė ulėse afėr rrugės.[/b]
Policėt, nga Lelesti nė qarkun Gorj tė Rumanisė, kanė kėrkuar nga veterinari lokal tė kryej njė test alkooli i cili doli tė jetė pozitiv.

Dėshmitarėt i kanė thėnė policisė se kali “dukej jashtė kontrollit” pėrkundėr pėrpjekjeve tė pareshtura tė pronarit pėr ta bėrė njė gjė tė tillė.

Ion Dragan, 56-vjeēar, i ka thėnė policisė se ai sapo kishte blerė kalin dhe ishte rrugės pėr nė shtėpi.

Policėt dyshojnė se kalit mund tė i ėshtė dhėnė alkool qė tė duket mė i fuqishėm dhe mė i shėndetshėm para se tė shitej.

Ion Iliuta, kryesues i autoritetit lokal tė veterinarisė, ka thėnė se ėshtė ēuditur kur policia ka kėrkuar tė pėrcaktojė koncentrimin e alkoolit nė gjakun e kalit.

"Kurrė mė parė nuk kemi pasur njė kėrkesė tė tillė. Ndoshta tė pėrcaktojmė se ēfarė lloji tė gjakut ka po, por qė tė konstatojmė nėse kafsha ėshtė e dehur, kurrė".

Viktima, 86-vjeēari, i cili po rrinte nė ulėsėn jashtė shtėpisė sė tij, vdiq nga plagėt e marra.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3661
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi