Berisha: Hetim ndėrkombėtar pėr Fazlliqin

Shko poshtė

Berisha: Hetim ndėrkombėtar pėr Fazlliqin

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 3:31 pm

[b]Berisha: Hetim ndėrkombėtar pėr Fazlliqin [/b]

[b] [img]http://i42.servimg.com/u/f42/13/12/93/18/b10.jpg[/img]
Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ndaj biznesmenit boshnjak, Damir Fazlliq, do tė ngrihet njė hetim ndėrkombėtar, por kjo sipas tij jo lidhur me shpifjet e shėmtuara qė janė adresuar ndaj tij dhe qeverisė sė djathtė. [/b]
Ai u shpreh i gatshėm qė tė pėrballet me ēdo lloj akuze nėse dikush do tė jetė i mundur tė faktojė qoftė edhe njė qindarkė tė dhėnė nga kryeministri pėr tė apo anasjelltas.

Sipas shefit tė ekzekutivit, gjatė ditėve tė fundit ka patur veprime tė rėnda qė kanė ndikuar negativisht nė biznesin shqiptar.

Berisha tha se nė grupin hetimor do tė marrin pjesė edhe prokurorė shqiptarė krahas atyre tė huaj. “Unė nuk mbroj Damir Fazlliq. Ai ka hapėsirat e tij pėr tu mbrojtur. Askush nuk duhet tė trembet nga njė hetues i huaj. Ne jemi tė hapur”, tha ai.

Lidhur me bashkėpunimin qė ai do tė ketė me Prokurorinė e Pėrgjithshme pėr hetimet, Berisha u shpreh se “paraqitjen nė Tiranė tė Fazlliq, e cilėsoj si tė domosdoshme. Kėtė nuk e bėj unė, por e bėn ai vetė. Ai ėshtė njė njeri i lirė. Do t’i nėnshtrohet rregullave pėr sa kohė qė bėn biznes nė kėtė vend. Ai ėshtė i detyruar tu nėnshtrohet rregullave”. /start/
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3510
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi