Al-Maliki: Britanikėt tė largohen nga Iraku

Shko poshtė

Al-Maliki: Britanikėt tė largohen nga Iraku

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 3:27 pm

[b]Al-Maliki: Britanikėt tė largohen nga Iraku [/b]

[b] [img]http://i42.servimg.com/u/f42/13/12/93/18/a10.jpg[/img]
[/b] Kryeministri irakian, Nuri al-Maliki
[b]
Kryeministri irakian, Nuri al-Maliki, tha se ėshtė koha qė trupat luftarake britanike tė largohen nga Iraku, pasi pėr to mė nuk ka nevojė nė ruajtjen e sigurisė nė jug tė kėtij vendi.[/b]
Megjithatė, ai i tha sė pėrditshmen londineze, Times, se ende mund tė ketė nevojė pėr pėrvojėn e trupave tė Britanisė nė stėrvitjen e forcave irakiane dhe pėr disa ēėshtje teknologjike.

Sipas kryeministrit irakian, tash fokusimi duhet tė jetė nė ndėrtimin e bizneseve britanike nė Irak dhe nė krijimin e lidhjeve miqėsore.

Aktualisht, Britania ka afro 4100 ushtarė nė Irak. /rel/
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi