Apple e gatshme pėr zbulimin e MacBook-ėve tė rinj

Shko poshtė

Apple e gatshme pėr zbulimin e MacBook-ėve tė rinj

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 3:15 pm

[b]Apple e gatshme pėr zbulimin e MacBook-ėve tė rinj [/b]

[b] [img]http://i42.servimg.com/u/f42/13/12/93/18/c11.jpg[/img]
Deri para pak kohe, krejt ka qenė e rrethuar me thashetheme mirėpo Apple ka konfirmuar paraqitjen e laptopėve tė ri tė serisė MacBook e MacBook Pro qė do tė mbahet nesėr, mė 14 tetor.[/b]
Tė martėn do tė zbulohen shumė fshehtėsi tė cilat ndėrlidhen me procesin prodhues tė ashtuquajtur “Brick” pėr tė cilin lavdėrohet kompania Apple. Bėhet fjalė pėr prodhimin e shtėpizave pėr laptopė nga “tullat” e aluminit tė cilat formėsohen me laser qė tė krijohen shtėpiza sa mė tė lehta, tė forta dhe kompakte pėr MacBook-ėt bashkėkohor.

Njė nga risitė e rralla tė cilat kanė rrjedhur nė publik nga agjencia Cupertino ėshtė ēmimi i kėtyre laptopėve tė cilėt do tė janė prej 800 deri nė 3.100 dollarė amerikanė. Me kėto ēmime Apple tenton t’i pėrshtatet krizės financiare botėrore dhe tė krijojė njė ‘klasė tė mesme’ tė laptopėve ende tė shtrenjtė tė Applet.

Ekzistojnė edhe njė varg informatash, mirėpo ju kėshillojmė qė tė prisni deri nesėr kur do tė zbulohet ēdo gjė nė lidhje me ta.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3538
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi