Anglezėt nuk dėshirojnė tė luajnė nė Madrid

Shko poshtė

Anglezėt nuk dėshirojnė tė luajnė nė Madrid

Mesazh  Egzonho prej Mon Oct 13, 2008 2:49 pm

[b]Anglezėt nuk dėshirojnė tė luajnė nė Madrid [/b]

[b] [img]http://i42.servimg.com/u/f42/13/12/93/18/s11.jpg[/img]
Pėrfaqėsuesja e Anglisė nė futboll ėshtė e gatshme tė luajė ndeshje miqėsore me Spanjėn gjatė vitit tė ardhshėm, por nuk dėshiroj qė ndeshja tė zhvillohet nė Madrid pėr shkak tė parullave raciste nė tė kaluarėn.[/b]
Disa lojtarė anglez nė vitin 2004 ishin cak i skenimeve raciste nė Bernabeu, ndėrsa Asociacioni i Futbollit ėshtė i bindur se ndeshja duhet tė luhet nė njė stadium tjetėr.

“Pėr momentin jemi nė negociata me Federatėn Spanjolle, rreth ndeshjes me kampionin e Evropės nė Spanjė, nė muajin shkurt. Kjo ndeshje ėshtė njė miqėsore tė cilėn e kėrkon Fabio Capello. Por, ende nuk ėshtė caktuar stadiumi dhe duet tė nėnshkruhet marrėveshja”, ka thėnė Adrian Bevington.

“Por FA dhe Fabio Capello janė pajtuar se ndeshja nuk duhet tė luhet nė Madrid, pėr shkak tė incidentit me ofendime raciste nė ndeshjen e fundit. Fabio nė tėrėsi e mbėshtet kėtė ndeshje”, shton mė tej drejtori pėr komunikime nė Federatėn Angleze tė Futbollit.
avatar
Egzonho
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 144
Nofka juaj : Xonore
Reputation : 0
Pikėt : 3510
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi