Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n

Shko poshtė

Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n

Mesazh  gb-2x prej Sun Oct 12, 2008 8:23 pm

[color:b043=blue][b]Aty ku shkruhen WEB faqet shkrune opera:config pra ne address bar.[/b][/color]
[color:b043=blue][b]Tash kliko performance dhe ndryshoj keto qfar po i shifni me posht pra numrat ja ndryshoni:[/b][/color]
[b][color:b043=red]* Max Connections Server: 16
* Max Connections Total: 64
* Network Buffer Size: 32
* Uncheck Reduce Max Persistent HTTP Connections[/color][/b]

[color:b043=blue][b]Masanena, Tools - Preferences - Advanced - Browsing - Redraw Instantly.[/b][/color]
[color:b043=blue][b]Kaq ishte tani besoj qe do tju punoj Opera me shpejt. [/b][/color]

gb-2x
Fillestar/e
Fillestar/e

Numri i postimeve : 11
Nofka juaj : xh!b1
Reputation : 0
Pikėt : 3510
Registration date : 12/10/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ja se si mund ta shpejtoni Opera-n

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 8:29 pm

[quote:98dc="gb-2x"][color:98dc=blue][b]Aty ku shkruhen WEB faqet shkrune opera:config pra ne address bar.[/b][/color]
[color:98dc=blue][b]Tash kliko performance dhe ndryshoj keto qfar po i shifni me posht pra numrat ja ndryshoni:[/b][/color]
[b][color:98dc=red]* Max Connections Server: 16
* Max Connections Total: 64
* Network Buffer Size: 32
* Uncheck Reduce Max Persistent HTTP Connections[/color][/b]

[color:98dc=blue][b]Masanena, Tools - Preferences - Advanced - Browsing - Redraw Instantly.[/b][/color]
[color:98dc=blue][b]Kaq ishte tani besoj qe do tju punoj Opera me shpejt. [/b][/color][/quote]
[b]100% po funksionojka:D[/b]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3570
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi