Intervistė me Zajmina Vajsarin

Shko poshtė

Intervistė me Zajmina Vajsarin

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 7:25 pm

[center][b][i]Intervistė me Zajmina Vajsarin[/i][/b]
[/center][img(534px,800px)]http://www.albumishqiptar.com/d/3202-12/Zajmina+3.jpg[/img]


Ashtu siē ju kishim premtuar, ja tek mbėrrijnė dhe fotot ekskluzive
tė Zajminės nė klipin e saj mė tė fundit “Njė mė pak e njė mė shumė”.
Kėnga ende nuk ėshtė shfaqur nė kanalin muzikor televiziv ndėrkohė qė
fansat janė nė pritje tė shohin performancat e rradhės tė kėngėtares si
dhe materialin muzikor tė saj.
Nė kėtė intervistė Zajmina flet pėr
angazhimet e saj mė tė fundit, projektin surprizė qė pritet tė sjellė
nė jetė pėr pak ditė si dhe pėr jetėn e saj private.

[b]Zajmina mė nė fund me njė klip tė ri. Sa kohė ke punuar pėr tė dhe cilėt janė bashkėpunėtorėt?[/b]

Nė fakt kėnga e klipit ishte njė projekt qė nisi qė nė Korrik, por duke
qenė se edhe unė edhe Flori Mumajesi, autori i kėngės, ishim shumė tė
angazhuar me punė dhe koncerte, kėnga u pėrfundua javėn e fundit tė
Gushtit. Bashkėpuntorėt kanė qenė tė shumtė sepse nuk doja qė tė ishte
njė klip si tė tjerėt por qė tė mbetet gjatė nė mendjen e publikut. Sė
pari do tė pėrmendja shtėpinė time diskografike dhe televizionin
gjithashtu, SUPERSONIC tė cilėt mė kanė mbėshtetur sė tepėrmi dy vitet
e fundit. Mė pas stafin maqedonas tė regjisorit Alexander. Njė rol tė
rėndėsishėm nė kėtė klip kanė luajtur parukierja ime Elona Balaj, e
cila ndryshoi edhe look-un tim krejtėsisht, si dhe koreografi Tan Brama
qė u kujdes pėr kėrcimet e mia nė klip. Do tė doja tė pėrmendja edhe
mobilerinė ‘Albantic’ nė Durrės, si dhe hotel ‘Continental’ nė Vorė qė
mė ofruan ambientet e tyre pėr realizimin e klipit. Shpresoj mos tė kem
harruar ndonjė… ah po, Felixin fotografin mė tė talentuar qė ka
realizuar fotot gjatė xhirimeve.

[b]Nė kėngė flitet pėr tradhėti, dhe ti ndihesh vėrtet e tradhėtuar. Cila ėshtė mė nė detaje fabula e saj?[/b]

Po ėshtė e vėrtetė. Nė kėngė i dashuri im mė ka lodhur shumė me
gėnjeshtrat dhe tradhėtitė e tij derisa unė vendos tė mos e fal mė. I
them qė tė mos mendoj se unė nuk e harroj dot apo se unė do tė vuaj pėr
tė sepse pėr mua ai ėshtė thjesht njė numėr “Njė mė pak e njė mė
shumė”, prandaj ky ėshtė edhe titulli i kėngės.

[b]Keni hasur nė ndonjė vėshtirėsi gjatė xhirimeve?[/b]

Nė krahasim me klipin tim tė fundit, ky klip nuk mė lodhi dhe aq shumė,
ndoshta edhe se ēdo gjė ishte kuruar nė detaj. Pa dyshim qė vėshtirėsi
ka pasur dhe do tė veēoja skenėn e pishinės, sepse uji brenda saj ishte
akull dhe fatkeqsisht ditėn e xhirimeve nė Tiranė u bė shumė ftohtė, ra
dhe shi. Gjithashtu edhe skena e makinave u shty gjithė ditėn prej
shiut derisa mundėm tė xhironim nė orėt e vona tė natės kur ai pushoi.
Megjithatė tė gjitha kėto ia vlejtėn duke parė rezultatin.
Jeni shprehur qė look-un e keni ndėrruar enkas pėr klipin e ri. Si ju lindi idea?
Kisha kohė qė doja t‘i largohesha bjondes por ende nuk po gjeja rehat
nė njė ngjyrė apo model tjetėr. Mendoj qė ky ndryshim i duhej edhe
kėtij klipi.

[b]Cila do tė jetė dėshira e rradhės pėr ndryshim?[/b]

Ngjyra e zezė ėshtė ajo qė mė pėlqen pėr momentin dhe besoj se do t’i
mbaj pėr njė kohė tė gjatė kėshtu, ndėrsa pėr modelin nuk premtoj dot
asgjė sepse e di qė do ta ndryshoj prapė pa diskutim, ndoshta jo shumė
shpejt.[url=http://www.albumishqiptar.com/tag/vajza+shqiptare?g2_itemId=3201&g2_imageViewsIndex=1]


[/url]
[url=http://www.pamjeshqiptare.com/images/wallpapers/93945523/Celebritete/Zajmina%20Vasjari/Zajmina%2010.jpg][img(500px,375px)]http://pamjeshqiptare.com/images/wallpapers/93945523/Celebritete/Zajmina%20Vasjari/Zajmina%2010.jpg[/img][/url]
[b]Duke lėnė mėnjanė klipin. Po vetė Zajmina ėshtė ndjerė ndonjėherė e tradhėtuar?[/b]

Ashtu si pjesa mė e madhe e femrave edhe unė jam ndier e tradhėtuar.
Janė periudha shumė tė vėshtira nė jetėn e ēdokujt, sidomos pėr ne
vajzat qė i pėrjetojmė mė shumė historitė e dashurisė, megjithatė ēdo
gjė kalohet sepse koha shėron gjithēka.
Flasim pak pėr ty dhe kohėn tėnde tė lirė jashtė angazhimeve tė profesionit. Si e kalon atė?
Tė them tė drejtėn kohė tė lirė kėtė periudhė nuk kam pasur fare dhe
jam mjaftuar me njė kafe tė shpejtė pranė shtėpisė ose jam munduar t’i
kem me vete mikeshat e mija nėpėr aktivitete sepse nuk kam mė kohė tė
rri me to.

[b]Vazhdon ta frekuentosh jetėn e natės?[/b]

Aspak. Sinqerisht qė mė ka marrė shumė malli pėr tė dalat me shoqėrinė,
dhe tė kėrcyerit deri orėt e para tė mėngjesit por fatkeqsisht nuk kam
mundur tė bėj mė asgjė nga kėto. Do tė sakrifikoj edhe pak kėtė muaj
dhe mė pas mendoj qė do tė kem mė shumė kohė tė lirė.

[b]Cila ėshtė gjėndja shpirtėrore e Zajminės pėr momentin. Singėl apo e dashuruar?[/b]

Ju e dini qė nuk do ju them gjė, pse pyesni? Kam kohė qė kam vendosur
tė mos e ndaj mė me mediat jetėn time private. Ajo ėshtė vetėm e imja.
Cili ėshtė thashethemi mė i fundit qė kė degjuar pėr veten dhe si ke reaguar pėr tė?
Kohėt e fundit lexova njė shkrim pėr fustanet e mia qė ngjasonin apo
unė i kisha imituar nga njė kolege e imja. Nė pėrgjithėsi nuk e vras
mendjen sepse pėr mua kanė thėnė gjėra shumė mė tė tmerrshme se kaq por
ēeshtjen e veshjes e kam pikė tė dobėt sepse unė po studioj pėr
‘fashion design’ dhe gjithmonė veshjet e mia unė i kam stiluar vetė dhe
pjesa mė e madhe e kolegeve tė mia kanė realizuar tė njėjtat modele
madje ia kam qepur edhe unė, dhe kurrė nuk jam ankuar se mė imiton
njeri. S’mė intereson dhe secili ka imazhin e tij nė skene, prandaj mė
lėndon fakti qė shkruhen gjėra tė tilla dhe i jepet njė informacion
totalisht i gabuar lexuesve.

[b]Si reagojnė familjarėt ndaj anėve pozitive dhe negative qė ka profesioni yt?[/b]

Familja ime ėshtė ajo qė mė ka mbėshtetur plotėsisht qė nė hapat e para
dhe vazhdon ta bėjė njė gjė tė tillė. Tashmė nuk ia vlen mė tė
pėrmenden anėt pozitive apo negative sepse ata janė mėsuar mė gjithēka
qė sjell profesioni im. Unė i falenderoj nga zemra sidomos motrėn time,
Beliolėn sepse falė kujdesit tė saj ėshtė realizuar ēdo projekt i imi.

[b]Projekte tė tjera tė tuat?[/b]

Projekti mė i afėrt dhe qė mė bėn mė shumė entuziaste ėshtė hapja e
Ateliese time nė rrugėn “Myslym Shyri” qė do tė bėhet nė javėt nė
vazhdim. Do tė ketė fustane nusesh si dhe do tė jetė njė Atelie ku
vajzat mund tė vijnė tė realizojnė veshjet e tyre pėr raste tė
ndryshme. Ēdo gjė ėshtė pothuajse gati pėr ditėn e inagurimit. Padyshim
qė do t`ju ftoj edhe juve!!!


[b]Jepni komentin tuaj![/b]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3721
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi