Serbia do tė vazhdojė bashkėpunimin me Shkupin dhe Podgoricėn

Shko poshtė

Serbia do tė vazhdojė bashkėpunimin me Shkupin dhe Podgoricėn

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 4:19 pm

[color:dfe0=#333333][font:dfe0=Arial][b]Serbia do tė vazhdojė bashkėpunimin me Shkupin dhe Podgoricėn[/b]

[/font][/color][img]http://telegrafi.com/fo/rajon/f.1012051931478_m.jpg[/img]
[color:dfe0=#333333][font:dfe0=Arial][b]Kryeministri i Serbisė, Mirko Cvetkoviq deklaroi se qeveria tė cilėn drejton ai, do tė vazhdojė shkėmbimet ekonomike dhe format e tjera tė bashkėpunimit me Maqedoninė dhe Malin e Zi.[/b]
Cvetkoviq tha se qeveria tashmė e ka bėrė lėvizjen e saj “pėrmes masave diplomatike”, kur hoqi ambasadorėt e saj nga Maqedonia dhe Mali i Zi.

“Kėto masa nuk pėrfaqėsojnė asnjė lloj presioni dhe nuk janė kundėr qytetarėve tė kėtyre dy vendeve” theksoi kreu i qeverisė serbe[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi