Berisha nuk ka mė durim

Shko poshtė

Berisha nuk ka mė durim

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 4:16 pm

[color:312b=#333333][font:312b=Arial][b]Berisha nuk ka mė durim[/b]

[/font][/color][img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1012045000815_m.jpg[/img]
[color:312b=#333333][font:312b=Arial][b]Besart Berisha, nuk e ka duruar mė mėnyrėn e drejtimit tė trajnerit Arie Haan, teksa nė minutėn e 70-tė tė ndeshjes, duke parė zėvendėsimet e holandezit, ėshtė ngritur nga stoli, ka gjuajtur fanellėn, nė sytė e Haanit dhe ka lėnė stadiumin, njofton Sporti Shqiptar.[/b]
Mesazhi ka qenė i qartė, pėr Hanin dhe drejtuesit e federatės. Nė kombėtare po luajnė lojtarė qė nuk aktivizohen pothuajse fare me klubet e tyre, ndėrsa ai e tė tjerė, tė pathirrur, duhet tė mos jenė nė fushė, sipas filozofisė sė Haanit.

Zgjedhjet e gabuara tė trajnerit kuqezi u paralajmėruan qė para ndeshjes, nga specialistė shqiptarė, sa i pėrket Duros sė dėmtuar, qė kishte 4 javė pa u aktivizuar me skuadrėn e tij nė Qipro, po ashtu Hyka, qė s’i ka bėrė gjithsej 20 minuta me Mainzin nė Bundesliga 2, qė pas fitores me Maltėn, Bogdani, po ashtu, ndėrkohė qė lihen jashtė Bylykbashi, lider i padiskutueshėm nė kampionatin ukrainas, Memelli, qė po merr pėrpara Tiranėn me golat e tij.

Mosnjohja e formės fizike tė lojtarėve, tregoi se Haani ende nuk ėshtė trajner i pėrshtatshėm pėr Kombėtaren tonė. Madje, me zgjedhjet e gabuara dhe jo tė motivuara profesionalisht, po shkakton probleme edhe brenda lojtarėve.

Shpėrthimi i Berishės e tregon qartė kėtė gjė, por duhen parė pasojat mė tej, sepse tė tilla marrėdhėnie tė acaruara mes lojtarėve dhe trajnerit do tė ndikojnė patjetėr edhe te lojtarėt e tjerė kuqezinj.[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3602
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi