Konsumatorėt tėrhiqen mė shumė nga veturat agresive

Shko poshtė

Konsumatorėt tėrhiqen mė shumė nga veturat agresive

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 2:21 pm

[center][url=http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/in.jpg][color:c290=#000000][font:c290=Arial][b]Konsumatorėt tėrhiqen mė shumė nga veturat agresive[/b][/font][/color][/url]

[/center]
[color:c290=#505050][font:c290=Arial]
[url=http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/in.jpg][img(185px,140px)]http://www.shqipmedia.com/wp-content/uploads/2008/10/in.jpg[/img][/url]
Sipas njė raporti zyrtarė tė publikuar nga njė ekip i Universitetit tė Vjenės, thuhet se konsumatorėt mė shumė preferojnė veturat qė veturat e tyre tė kenė pamje agresive dhe dominante. Nė kėtė studim u pėrfshin njė grup vullnetarėsh femra dhe meshkuj, prej tė cilėve u kėrkua qė tė vlerėsohen 38 vetura udhėtarėsh, tė cilat janė paraqitur mes vitit 2004 dhe 2006. Pas vlerėsimit tė karakteristikave fizike tė veturave, hulumtuesit pyetėn nėse subjekti “ballafaqohet” (njė fenomen qė quhet “pareidolia”) me paraqitjen fizike tė veturės. Nė fund, ata pyetėn pjesėmarrėsit se cilat vetura nė grupin e paraqitur i parapėlqejnė mė shumė. Ishte mjaft interesant fakti se sa mė shumė karakteristika paraqitėse tė kishte vetura si pjekuri, dominim, muskuj, arrogancė dhe agresivitet, aq mė shumė subjektet hulumtuese i pėlqenin veturat. Gjersa studimi nuk gjen njė korrelacion me figurat e tanishme tė shitjes, ai shton kredibilitet nė faktin se emocioni i tėrheq konsumatorėt drejt modeleve tė pėrkatėse.[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3570
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi