Basha zhvillon njė vizitė zyrtare nė Mbretėrinė e Norvegjisė

Shko poshtė

Basha zhvillon njė vizitė zyrtare nė Mbretėrinė e Norvegjisė

Mesazh  GenTToGolD prej Sun Oct 12, 2008 2:12 pm

[center][color:cda7=#333333][font:cda7=Arial][b]Basha zhvillon njė vizitė zyrtare nė Mbretėrinė e Norvegjisė[/b]

[/font][/color][img]http://telegrafi.com/fo/rajon/f.1012031234862_m.jpg[/img]


[/center]
[color:cda7=#333333][font:cda7=Arial][b]Ministri i Punėve tė Jashtme tė Shqipėrisė, Lulzim Basha do tė niset tė hėnėn, pėr njė vizitė zyrtare nė Oslo, me ftesė tė homologut norvegjez.[/b]
Gjatė vizitės sė tij ministri Basha do tė zhvillojė bisedime me ministrin e Jashtėm tė Mbretėrisė sė Norvegjisė, Jonas Gahr Stųre, ndėrsa nė qendėr tė diskutimeve do tė jenė intensifikimi i marrėdhėnieve dhe bashkėpunimit dypalėsh nė tė gjitha fushat, procesi i integrimit Euro-Atlantik tė Shqipėrisė, zhvillimet nė rajon, etj.

Gjithashtu, ministri Basha do tė zhvillojė takime tė veēanta me ministren e Mbrojtjes sė Norvegjisė, Anne-Grete Strųm-Erichsen, me Komisionin e Politikės sė Jashtme tė Parlamentit, si dhe me pėrfaqėsues tė investitorėve norvegjezė, bėhet e ditur nė njė komunikatė tė MPJ tė Shqipėrisė.[/font][/color]

_________________
[b]www.Studentet-KS.TK
Info:genttogold@hotmail.com[/b]
avatar
GenTToGolD
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 280
Nofka juaj : GenTi
Reputation : 0
Pikėt : 3567
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi