Koreja e Veriut hiqet nga lista e shteteve qė mbėshtesin terrorizmin

Shko poshtė

Koreja e Veriut hiqet nga lista e shteteve qė mbėshtesin terrorizmin

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:19 am

[b]Koreja e Veriut hiqet nga lista e shteteve qė mbėshtesin terrorizmin [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/bote/f.1011150219807_m.jpg[/img]
[b]Shtetet e Bashkuara e hoqėn Korenė e Veriut nga lista e shteteve qė mbėshtesin terrorizmin, nė kėmbim tė njė plani verifikimi qė i lejon Shtetet e
Bashkuara dhe vende tė tjera pjesėmarrėse nė bisedimet bėrthamore tė
vėzhgojnė procesin e ēarmatimit tė vendit komunist.[/b]
Departamenti amerikan i Shtetit i bėri tė njohura hollėsitė e marrėveshjes tė
shtunėn, pas njė dite diskutimesh intensive mes ShBA-sė dhe 5 vendeve
tė tjera tė angazhuara nė bisedime.

Zėdhėnėsi Sean McCormack tha se Pheniani pėrmbushi tė gjitha kėrkesat e
parashtruara nga Shtetet e Bashkuara lidhur me procesin e verifikimit
tė ēarmatimit bėrthamor tė Koresė sė Veriut. Sipas marrėveshjes sė re,
Koreja e Veriut do tė lejojė vėzhgimin e pasurimit tė plutonimumit dhe
uraniumit dhe ēdo aktivitet qė ka tė bėjė me pėrhapjen e armėve
bėrthamore.

Ekspertėt e 6 vendeve tė pėrfshirė nė bisedimet pėr marrėveshjen dhe
Agjencia Ndėrkombėtare Bėrthamore do tė lejohen tė marrin pjesė nė
aktivitetin e verifikimit.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3570
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi