Presidenti Topi, vizitė zyrtare nė Itali

Shko poshtė

Presidenti Topi, vizitė zyrtare nė Itali

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:18 am

[b]Presidenti Topi, vizitė zyrtare nė Itali [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/rajon/f.1011064044306_m.jpg[/img]
[b]Me ftesė tė Presidentit tė Italisė, Giorgio Napolitano, presidenti i
Shqipėrisė, Bamir Topi, i shoqėruar nga zonja e parė, Teuta Topi, dhe
nė krye tė njė delegacioni tė pėrbėrė nga anėtarė tė kabinetit
qeveritar, tė parlamentit dhe pėrfaqėsues tė biznesit dhe botės
akademike, do tė zhvillojė nė datat 14 -17 tetor njė vizitė zyrtare nė
Itali.
[/b]Nė kuadėr tė kėsaj vizite, kryetari i Shtetit do tė
ketė takime tė rėndėsishme me personalitetet mė tė larta tė shtetit
italian. Nė agjendėn e Topit pėrfshihen gjithashtu njė sėrė takimesh me
drejtues tė pushtetit vendor nė Romė, Torino e Kozenca, si dhe me
pėrfaqėsues tė spikatur tė botės akademike nė kėto qytete.

Presidenti Topi do tė mbajė njė ligjėratė nė Fakultetin Juridik tė
Universitetit tė Torinos. Gjatė qėndrimit nė Itali, ai do tė marrė
pjesė nė ceremoninė e pėrurimit tė monumentit tė heroit tonė kombėtar,
Gjergj Kastriot Skėnderbeu nė Kalabri, ku dhe do tė takohet me
bashkėsinė lokale arbėreshe.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3570
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi