Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnė pikėt

Shko poshtė

Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnė pikėt

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:14 am

[b]Spanja fiton, Rumania dhe Franca ndajnė pikėt [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011135602897_m.jpg[/img]
[b]Spanja ka shėnuar fitore me rezultat 3-0 si mysafire e Estonisė, pėr ndeshjen e rėndėsishme kualifikuese nė Grupin e Pestė.
[/b]Kampionėt e Evropės kaluan nė avantazh me anė tė Juanitos (31’), ndėrsa pas tre
minutash dyfishoi golashėnuesi mė nė formė spanjoll, David Villa, duke
vėnė rezultatin e fundit tė pjesės sė parė, 2-0.

Spanjollėt shėnuan edhe njėherė nė pjesėn e dytė me anė tė
qendėrmbrojtėsit Carles Pyol (69’), pėr ta mbyllur mė bukur kėtė takim.


Takimi derbi i Grupit tė Shtatė ndėrmjet Rumanisė dhe Francės ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė, 2-2.

Nėnkampionėt e Botės kanė arritur ta barazojnė avantazhin e vendasve prej dy golash.

Petre dhe Goian ia dhanė epėrsinė e hershme Rumanisė (5’ dhe 17’),
mirėpo Ribery dhe Gourcuff (37’ dhe 69’) ruajtėn nderin e Les Bleus
duke barazuar shifrat.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi