Kampionėt barazojnė

Shko poshtė

Kampionėt barazojnė

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:13 am

[b]Kampionėt barazojnė [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011132621161_m.jpg[/img]
[b]Kampionėt e Botės kanė dėshtuar tė shėnojnė fitore nė udhėtim si mysafirė tė Bullgarisė,ndeshje kjo e rėndėsishme pėr Grupin e Tetė nė kualifikimet pėr
Kampionatin e ardhshėm Botėror.[/b]
Edhe pse Azzurėt kishin paralajmėruar se kjo ishte njė ndeshje tė cilėn duhej ta fitonin nėse dėshironin ta tregojnė fuqinė e tyre, ata nuk arritėn tė nxjerrin mė
shumė se njė pikė nga ky takim.

Me rezultat 1-1 ka pėrfunduar edhe takimi tjetėr i kėtij grupi ndėrmjet Gjeorgjisė dhe Qipros.

Nga ana tjetėr edhe takimi i Grupit tė Gjashtė ndėrmjet Ukrainės dhe
Kroacisė ka pėrfunduar pa gola, gjė qė i jep njė pėrparėsi Anglisė e
cila mė herėt e shkatėrroi Kazakistanin me rezultat 5-1.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi