Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės

Shko poshtė

Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:12 am

[b]Turqia pėrmbys rezultatin ndaj Bosnjės [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011130707932_m.jpg[/img]
[b]Turqia ka arritur tė rikthehet nė lojė pas disavantazhit prej 1-0 si nikoqir i
Bosnjė dhe Herzegovinės, pėr tė shėnuar fitore prej 2-1 nė fund tė
ndeshjes.[/b]
Boshnjakėt kaluan nė epėrsi nė pjesė tė parė me golin e Edin Dzeko, qė ishte edhe goli i vetėm i pjesės sė parė tė ndeshjes.

Por turqit tė vendosur, arritėn tė rikthejnė rezultatin pėr tė shėnuar
fitore. Golin e barazimit pėr Turqinė e shėnoi Arda Turan, gjashtė
minuta pas fillimit tė pjesės sė dytė (51’), ndėrsa golin e fitores e
shėnoi Mevlut Erdinc, 15 minuta mė pas (66’).
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3570
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi