Shqipėria shijon humbjen

Shko poshtė

Shqipėria shijon humbjen

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:11 am

[b]Shqipėria shijon humbjen [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011125707389_m.jpg[/img]
[b]Kombėtarja shqiptare ka pėsuar humbje nė stadiumin "Ferenc Pushkash" nė kryeqytetin hungarez, Budapest.
[/b]Shqipėria shfaqi lojė mė tė mirė nė pjesėn e parė tė ndeshjes gjatė tė cilės pati
dy mundėsi tė “arta”, madje duke e goditur edhe njė herė transversalen.

Nė pjesėn e dytė skuadra vendase u tregua mė e pėrqendruar dhe e
dėshironte mė tepėr golin gjė qė e arriti me anė tė Torghelle (49’).
Vendasit shėnuan edhe njėherė Juhasz (82’), duke ia ndėrprerė
Shqipėrisė fillimin pozitiv tė kėtyre kualifikimeve.

Haan u mundua me anė tė zėvendėsimeve tė ndryshojė diēka, por kjo nuk
pati sukses pėrveēse njė tjetėr transversale e goditur, e cila nuk pati
asnjė rėndėsi pėrveē rėndėsisė statistikore.

Nė mesjavė Kombėtarja do ta ketė njė tjetėr ndeshje tė vėshtirė nė udhėtim kundėr Portugalisė.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3627
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi