Suedia dhe Portugalia ndajnė pikėt, Danimarka merr kreun

Shko poshtė

Suedia dhe Portugalia ndajnė pikėt, Danimarka merr kreun

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:10 am

[b]Suedia dhe Portugalia ndajnė pikėt, Danimarka merr kreun [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011125326858_m.jpg[/img]
[b]Ndeshja derbi e grupit 1, ajo mes Suedisė dhe Portugalisė ka pėrfunduar me
barazim pa gola, derisa Danimarka ka shėnuar fitore bindėse prej 3-0
ndaj Maltės, duke marrė kreun e grupit.[/b]
Pas humbjes dėshpėruese ndaj Danimarkės, nė ndeshjen e kaluar, Portugalia ka
arritur tė nxjerrė njė pikė nė udhėtim tek Suedia, duke barazuar pa
gola dhe duke grumbulluar kėshtu katėr pikė nga tre ndeshjet e para. Me
pikėn e fituar, Suedia grumbullon pesė pikė, dhe do tė mbajė vendin e
dytė nė grupin 1.

Dy gola tė shėnuar nga Larsen, nė fillimet e tė dyja pjesėve (10’ dhe
47’) dhe njė tjetėr nga Agger nga penaltia, pas gati gjysmė ore lojė
(29’), i sollėn fitoren Danimarkės si vendas ndaj Maltės.

Me humbjen e Shqipėrisė nga Hungaria, Danimarka do tė marrė vendin e
parė nė grupin 1, derisa Malta do tė mbyllė grupin me asnjė pikė.
Shqipėria do tė ndajė vendin e tretė me Portugalinė dhe Hungarinė.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3627
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi