Anglia shkatėrron Kazakistanin

Shko poshtė

Anglia shkatėrron Kazakistanin

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:09 am

[b]Anglia shkatėrron Kazakistanin [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011115704249_m.jpg[/img]
[b]Takimi i zhvilluar nė Stadiumin e ri tė Wembleyt ndėrmjet Anglisė dhe
Kazakistanit, i ka takuar skuadrės vendase e cila ka shėnuar fitore me
rezultat 5-1.[/b]
Ashtu siē pritej, djemtė e Capellos e shkatėrruan skuadrėn mysafire e cila nuk ėshtė e njohur sa i takon futbollit.

Pjesa e parė pėrfundoi pa gola, ndėrsa nė pjesėn e dytė u panė krejt gjashtė gola.

Serinė e golave e filloi mbrojtėsi i Manchesterit, Rio Ferdinand (52’), ndėrsa atė e dyfishoi Kuchma me njė autogol (65’).

Katėr minuta pas golit tė dytė, mysafirėt e ngushtuan epėrsinė me anė tė Kukeev, mirėpo kjo veē sa i nevrikosi Tre Luanėt.

Sulmuesi anglez Wayne Rooney shėnoi dy herė brenda dhjetė minutash (76’
dhe 86’), ndėrsa rezultatin pėrfundimtar, Anglia pesė Kazakistani njė,
e vendosi Jermaine Defoe nė fund tė ndeshjes.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi