Finlanda shėnon fitore

Shko poshtė

Finlanda shėnon fitore

Mesazh  Ardi prej Sun Oct 12, 2008 2:07 am

[b]Finlanda shėnon fitore [/b]

[img]http://telegrafi.com/fo/sport/f.1011102907213_m.jpg[/img]
[b]Finlanda ka shėnuar fitore tė rėndėsishme nė kuadėr tė kualifikimeve pėr Kampionatin Botėror Afrika e Jugut 2010 duke e mposhtur Azerbajxhanin me rezultat minimal 1-0
.[/b]Goli vetėm nė ndeshjen e Grupit tė Katėrt u shėnua nga pika e bardhė nė pjesėn e dytė (61’) nga Mikael Forssell.

Takimi i Grupit tė Shtatė ndėrmjet ishujve Faro dhe Austrisė ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė, 1-1.

Pėr vendasit shėnoi Lokin nė minutėn e 47, por vetėm dy minuta mė vonė barazoi Stranzl.

Edhe takimi ndėrmjet Skocisė dhe Norvegjisė i vlefshėm pėr Grupin e Nėntė ka pėrfunduar me rezultat tė barabartė, por pa gola.
avatar
Ardi
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 73
Nofka juaj : ar2yy
Reputation : 0
Pikėt : 3598
Registration date : 12/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi